Platby stravného

musí být zaplaceny vždy od 15. do 25. dne předcházejícího měsíce (např. platbu na září zaplaťte v srpnu od 15. do 25. 8.).
Platby stravného provádějte na účet č. 237 515 352 / 0300.

Variabilním symbolem je osobní číslo dítěte přidělené na začátku školní docházky /toto číslo je neměnné a platí po celou dobu docházky jak v MŠ, tak i následně v ZŠ.

Do zprávy pro příjemce je doporučujeme napsat jméno a příjmení dítěte.

Dítě, které nebude mít zaplacené stravné do 5. stávajícího měsíce, bude od 6. dne stávajícího měsíce vyloučeno ze školního stravování. NEDOSTANE OBĚD.

VÝŠE ZÁLOH

Záloha pro žáky ZŠ I. kat. je 650,- Kč/měsíc, II. kat. je 700,- Kč/měs.

Záloha pro děti MŠ I. kat. je 850,- Kč/měsíc, II. kat. je 950,- Kč/měs.

Neodhlášený a neodebraný oběd je strávníkovi účtován v plné ceně dle vyhlášky 107/2005 Sb. o školním stravování v platném znění. Neodebraná strava bude rozdělena mezi ostatní strávníky.

VELIKOST PORCÍ PODLE NOREM PRO ŠJ

Děti jsou zařazeny do kategorií dle věku, kterého dosáhnou v příslušném školním roce.

Cena obědů pro ZŠ / platná od 1. 9. 2022 /

Děti I. kategorie /7-10 let/ 31,- Kč
Děti II. kategorie /11-14 let/ 34,- Kč

Cena stravného v MŠ / platná od 1.9.2022 /

Děti I. kategorie /3-6 let/ 42,- Kč

• přesnídávka: 11,- Kč

• oběd: 22,- Kč

• svačina: 9,- Kč

Děti II. kategorie /děti, které dovrší v daném školním roce 7 let / 47,- Kč

• přesnídávka: 11,- Kč

• oběd: 27,- Kč

• svačina: 9,- Kč

Cena za oběd je dotovaná, rodiče platí pouze suroviny.
Ostatní položky / např. energie, platy pracovníků, aj./ platí stát.

VYÚČTOVÁNÍ

Vyúčtování se provádí jednou ročně.
Přeplatky dětí, které končí docházku /poslední třída v MŠ, 5.tř v ZŠ/ jsou během měsíce srpna zasílány na účet uvedený v Přihlášce.
Ostatním dětem jsou přeplatky převedeny na další šk. rok. V případě požadavku je možné zaslat přeplatek i v případě, že dítě pokračuje v docházce. Vyúčtování je k dispozici u vedoucí ŠJ.
Rodiče si jej mohou zkontrolovat na 1. třídních schůzkách na začátku šk. roku, kde je součástí
Přihlášky. Zde je také důležité zkontrolovat údaje /č.ú., tel, e-mail aj./
Pokud dítě během šk.roku ukončí stravování, je případný přeplatek vrácen v nejbližším možném termínu.